טיפול, יעוץ וסדנאות בגישה מקורית וחמה

מקנאת – נועה

שלום,
שמי נועה אני בת 24 ואני בזוגיות מזה חצי שנה עם בחור שצעיר ממני בשנה וחצי.
הזוגיות טובה, אנחנו מאוד אוהבים זה את זה אבל אני מרגישה לפעמים פער בציפיות (מבחינת לעבור לגור יחד בעתיד, להתחתן עוד שנים ספורות). חבר שלי מפגין רצינות ונאמנות ואני יודעת שהוא גם אדם של מערכות יחסים רציניות, אבל אני כל הזמן בחששות וסוג של ידיעה שהוא עדיין לא שם. פוחד קצת מהעולם הזה של להתמסד כי מבחינתו הוא עדיין בן 22, ילד וזה עוד רחוק.
זה משפיע עליי מהבחינות האלה שאני לפעמים לוחצת עליו  עם כל מיני שיחות של "יחסינו לאן" ויוצרת לעצמי כל מיני פחדים בראש של אני מבזבזת זמן וצריכה מישהו רציני (למרות שבפועל הוא כן רציני).. ואני גם ממש מקנאה לו וכמובן שמרגישה שזה מרחיק בינינו.
כל בחורה יפה שאני רואה שהוא מוסיף בפייסבוק, ואין לו חברים משותפים איתה, מעלים לי ישר רגשות קנאה נוראיים, ואני ישר כועסת ובכלל בתהליך שלם של כעס כלפיו לפעמים בלי שהוא מודע לזה בכלל. (באותה מידה מציק לי שהוא לא מקנא בכלל..או לפחות לא מראה את זה וזה תמיד מתחבר לי עם חוסר אכפתיות ולגבי הבחורות בפייסבוק זה מעלה תהיות של איך הם בדיוק הכירו ולמה הוא מחפש בחורות אחרות בינתיים?).
בקיצור אני יודעת שאני מקור רוב הריבים שלנו וזה נובע הרבה מהמקומות האלה של חוסר ביטחון בתיאום ציפיות וקנאה נוראית חד צדדית.
(זה נשמע כרגע שהקשר לא טוב אבל אני חייבת לציין שמאוד כיף לנו ביחד ואנחנו כן מאוד אוהבים ונהנים לבלות ולדבר).
גם הקטע של הקנאה מאוד מציק לי ומבוסס על קשר קודם שהתחיל בזה שהייתי ה"בחורה האחרת" של מישהו והוא עזב את חברה שלו בשבילי ונהיינו ביחד, משהו מאוד לא אופייני לי שנתן לי המון אנרגיות שליליות וחשף אותי לעולם הרשע הזה של בגידות, חוסר נאמנות וגם סוג של תמימות שהייתה לי בנושא עד לפני מס' שנים נהרסה לי עם חשיפה לעוד בחורים שנראו לי הבחורים הכי מקסימים וראיתי שבוגדים בחברות שלהם, אז נראה לי שגם בגלל זה אני לא מספיק בוטחת בחבר שלי.
אשמח לעזרתכם, לאיזשהי עצה איך להתמודד עם החוסר ביטחון הזה, כי אני יודעת שרובו קשור לעולם האישי שלי ולא בהכרח לזוגיות שלנו.
תודה,
נועה.

תשובה:

שלום נועה,

נשמע לי שכמו שאת כותבת – יש נושאים הקשורים יותר אלייך באופן אישי, ויש נושאים הקשורים לקשר ביניכם.

אם באופן אישי את מקנאת באופן מוגזם לחברך, והקנאה הזו גורמת לאנרגיה שלילית בקשר,  ואת יודעת שזה בגלל "משהו מאוד לא אופייני לי שנתן לי המון אנרגיות שליליות וחשף אותי לעולם הרשע הזה של בגידות, חוסר נאמנות וגם סוג של תמימות שהייתה לי בנושא עד לפני מס' שנים ", ו"באותה מידה מציק לי שהוא לא מקנא בכלל..או לפחות לא מראה את זה וזה תמיד מתחבר לי עם חוסר אכפתיות ולגבי הבחורות בפייסבוק זה מעלה תהיות של איך הם בדיוק הכירו ולמה הוא מחפש בחורות אחרות בינתיים?" –

את צריכה להבין שעשוי להיות שדווקא זה שחברך לא מתנהג כך ולא מתבייש בכך שיש לו חברות יפות בפייסבוק – מעיד עליו שהוא לא שייך ל"עולם הרשע הזה של בגידות". להפך, אם הוא היה מנסה להסתיר ממך את חברותיו בפייסבוק וחושש שתראי אותן, הייתי חושש. לכן התנהגותו הטבעית נטולת הקנאה והחששות עשויה להעיד דווקא על בריאות נפשית, ואת צריכה ללמוד לשחרר את האנרגיה השלילית שקשורה יותר אלייך מאשר לקשר. על עצות לשחרור מחשבות כבר כתבתי למשל כאן. (זה כמובן נושא שאפשר לעבוד עליו בהרחבה בייעוץ פרטני)

אחרי שתשתחררי קצת מהפחדים והחששות הללו תוכלי לקיים את שיחת "יחסנו לאן" ממקום יותר בוגר, נקי, נעים ושאינו תוקף. לדעתי, אם הקשר ביניכם טוב כדאי לך גם לשתף אותו בחששות שלך, וגם לשמוע אותו ממקום "נקי" – את החששות שלו, הפחדים שלו ועל המשמעות בעיניו של חברותיו בפייסבוק ועוד. עלייך ללמוד לקבל את דבריו כמו שהם ולדעת שאנשים שונים בדעותיהם, ברגשותיהם ובהתנהגותם. אם תתחתנו תצטרכי לקבל אותו כמו שהוא ולא על מנת לשנות אותו – ועלייך ללמוד לאהוב אותו כך ומוטב מוקדם ממאוחר… הרי גם לאחר הנישואים תוכלי לחיות בחשש מתמיד שאולי הוא בוגד בך – וזה לכל הדעות לא מומלץ. למה את מצפה שאז זה ישתנה?

לאחר שתדעי חלק ניכר ממחשבותיו, רגשותיו וכוונותיו, תוכלי לבחור ממקום בוגר ושקול, האם וכמה זמן את מוכנה לחכות לו.

בהצלחה רבה!!!

מושון

 

 

Posted in: רווקות

הזמנת הרצאה או סדנה
פירוט על הרצאות וסדנאות "הפשר שבקשר" המתאימות להורים, לזוגות, לרווקים, למורים, לעובדי ארגון למנהלים ולמי שחפץ להעמיק בנושאים שונים.  המשך
צרו קשר

שם פרטי (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכן

CAPTCHA

captcha

כתובתנו
mooshon@pesherkesher.com
מושון: 0528-990-692
נעה: 0527-906-083